Turnaje

19.7.2008  Rohoznice

V sobotu 19.7.2008 jsme se zúčastnili jednodenního turnaje pořádaného Sokolem Rohoznice. V prvním zápase se střetli domácí Rohoznice s mužstvem z Křičeně. Domácí tento zápas zvládli a po výhře 2:1 si zajistli účast v odpoledním finále.

V 11:00 jsme nastoupili my a soupeřem nám byl celek Staré Hradiště "B". Ještě než jsme se pořádně rozkoukali, tak jsme prohrávali. Poté jsme sice soupeře zatlačili na jeho polovinu, avšak bez gólového efektu. Po přestávce byla hra víceméně vyrovnaná a hrálo se bez výraznějších šancí na obou stranách. Jednu z mála šancí však dokázali hráči Hradiště přece jen přetavit v druhý gól. Těsně před koncem zápasu se nám díky přesné hlavičce Jindry Řeháka podařilo snížit na jednobrankový rozdíl, bohužel vyrovnat se nám již nepodařilo a tak po prohře 1:2 postoupil do finále soupeř.

V souboji o konečné třetí místo jsme narazli na soupeře z Křičeně. Jelikož nás po prvním zápase muselo opustit několik borců ze základní sestavy, museli jsme trochu přeskupit řady a malinko inprovizovat. Začátek zápasu nám přesto vyšel na jedničku. Již snad v 5.minutě rozehrával Jindra Řehák přímý kop, kterým přesně našel hlavu Tomáše Bořila, pro kterého již nebyl problém rozvlnit síť. Po této brance jsme si vypracovali ještě několik dalších šaní. Bohužel však udeřilo na druhé straně. Po naší chybě v obraně jsme museli zatáhnout v poslení chvíli za záchranou brzdu v podobě faulu ve vápně. Pokutový kop Křičenští s přehledem proměnili a srovnali stav. Ke konci poločasu nám soupeř také nabídl možnost zahrávat pokutový kop, když pronikl do vápna Tomáš Bořil a křičenský brankář ho nemilosrdně poslal k zemi. K nařízené penaltě se postavil Roman Čada a bez problému ji proměnil. Jelikož se ve druhém poločase již nic podstatného nestalo a my udrželi vítězství 2:1 skončili jsme na třetím místě.

Ze souboje o vítězství nemám bohužel moc informací, protože žízeň byla větší, než zvědavost jak to dopadne a tak jsme odjeli domů na pivko. Díky Pavlovi Stixovi vím jen, že zápas skončil vysokým vítězstvím Starého Hradiště v poměru 5:2. Výsledek je pro Rohoznici prý velmi krutý, protože byli Hradišti po většinu zápasu více než vyrovnaným soupeřem. Hraje se však na góly a ty dokázali dávat hlavně hráči Hradiště.